Mała książka- wielki człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Siemyślu wraz z filiami w 2019 roku dołączyła do projektu pod tytułem „Mała książka- wielki człowiek”.

Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat.

Każdy z nas wie jak ważny jest rozwój dziecka od młodości, a czytanie i pobudzanie wyobraźni w młodym wieku ma bardzo ważne znaczenie.

Dlatego już dziś każdy z Was może przyjść ze swoją pociechą do wszystkich naszych bibliotek i zapisać swoje dziecko do projektu.

Każde dziecko dostane zupełnie za darmo książeczkę pod tytułem ” Pierwsze czytanki dla…” oraz kartę do zbierania punkt za każde wypożyczenie książki.

Projekt dotyczy dzieci od 3 do 6 lat.

„Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką.

Przy mądrym wsparciu dorosłego literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk.

>>> „Książeczka połączeni-czyli o roli czytania w życiu dziecka”

Zapowiedzi wydarzeń

Licznik odwiedzin

0 0 8 3 3 9
Skip to content